Wyzwania, przed którymi stajemy, wymagają wiedzy i praktyki. Zespół programu to eksperci w swoich dziedzinach. Wspierają uczestników i uczestniczki w kwestiach dotyczących różnych aspektów ochrony środowiska i klimatu. Posiadają również doświadczenie w pisaniu wniosków grantowych oraz wprowadzaniu w życie zmian w lokalnych społecznościach.
Ekspertka prowadząca ścieżkę WODA I ZIELEŃ NA WSI
Ekspertka prowadząca ścieżkę WODA I ZIELEŃ W MIEŚCIE
Ekspert prowadzący ścieżkę EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA
Ekspert prowadzący ścieżkę WODA
Ekspertka prowadząca ścieżkę ODPADY
Ekspertka ds. narzędzi strategicznych
Główna trenerka w programie
Ekspertka ds. szkoleń
Koordynatorka programu
Asystentka programu
Rozpoczęła działalność programową w 2000 roku z podwójną intencją: umacniania rezultatów przemian rozpoczętych w Polsce w 1989 roku oraz dzielenia się polskim doświadczeniem w transformacji z innymi krajami Europy Środkowej i Wschodniej.
Na terenie Polski swój cel Fundacja realizuje głównie poprzez programy służące wyrównywaniu szans edukacyjnych oraz poprawie jakości oświaty, a także wspieraniu aktywności obywatelskiej na poziomie lokalnym, zwłaszcza na terenach wiejskich i w małych miastach. W latach 2000-2022 Fundacja przeznaczyła na swoją działalność ponad 242 miliony dolarów.
Fundacja Sendzimira jest wiodącą organizacją działającą na rzecz zrównoważonego rozwoju w Polsce. Od 2009 roku inicjuje i wspiera projekty edukacyjne, badawcze i praktyczne mające na celu rozwiązywanie złożonych problemów środowiskowych, gospodarczych i społecznych, współpracując w tym celu z samorządami, organizacjami pozarządowymi, społecznościami lokalnymi, firmami oraz środowiskiem akademickim. Głównymi obszarami zainteresowania Fundacji są błękitno-zielona infrastruktura, zrównoważone budownictwo i urbanistyka oraz adaptacja miast do zmian klimatu.
Szkoła Liderów to instytucja dbająca o jakość życia publicznego w Polsce i wśród Polaków za granicami. Od ponad 27 lat pracuje na rzecz rozwoju świadomego, opartego na wartościach przywództwa. Wynajduje i wspiera liderów i liderki różnych obszarów życia publicznego: w organizacjach pozarządowych, instytucjach samorządu terytorialnego oraz w partiach i organizacjach politycznych.
Fundacja jest miejscem spotkania i dialogu. W jej programach uczestniczą osoby z różnych opcji politycznych i społecznych. Konfrontacja z innym punktem widzenia jest jednym z podstawowych narzędzi Szkoły do budowania z jednej strony kultury dyskusji opartej na szacunku, z drugiej – świadomości własnego systemu wartości i wywodzącej się z niego tożsamości.
Podstawowym celem Mazowieckiej Agencji Energetycznej jest wspieranie wykorzystania odnawialnych źródeł energii, wdrażania rozwiązań racjonalizujących użytkowanie energii oraz promocja regionalnego podejścia do energetyki.
Główne działania Agencji są skupione wokół 7 priorytetowych potrzeb regionu w dziedzinie zrównoważonej energii:
Wiceprezeska Szkoły Liderstwa, socjolożka, szefowa Programu Liderskiego Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Specjalizuje się w tematyce przywództwa lokalnego i pracy rozwojowej z liderami i liderkami, współautorka publikacji o przywództwie i tutoringu.
Dyrektor Departamentu Funduszy Zewnętrznych w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Odpowiada za programowanie środków unijnych i z przychodów ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2 .
Współzałożycielka i liderka Związku Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć. Zaangażowana w programowanie funduszy unijnych pod kątem walki z kryzysem klimatycznym i promowaniem wspólnot i spółdzielni energetycznych.
Dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie. Doświadczony pracownik administracji samorządowej. W Zarządzie Zieleni Miejskiej przez 9 lat odpowiadał za jej utrzymanie jako zastępca dyrektora oraz za jej rozwój jako Miejski Architekt Krajobrazu.
Członek zarządu Fundacji Banku Ochrony Środowiska. Współtwórca i przez wiele lat prezes zarządu Fundacji Szkoła Liderów. Absolwent II Szkoły Liderów, potem wewnętrzny jej krytyk i jednocześnie autor większości programów Szkoły, z którą jest związany od 1995 roku.
Adiunkt w Katedrze Ekologii Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego oraz w Europejskim Regionalnym Centrum Ekohydrologii Polskiej Akademii Nauk. Senior Manager – Water Management and Climate Change w firmie doradczej FPP Enviro.
Radczyni prawna w Fundacji ClientEarth Prawnicy dla Ziemi. Zajmuje się strategicznymi postępowaniami sądowo-administracyjnymi w obszarze jakości powietrza jako liderka zespołu Czyste Powietrze w Polsce i CEE.